معرفی کتاب صد سال تنهایی

رمان صدسال تنهایی حاصل ۱۸ ماه تلاش وکار گابریل گارسیا مارکز است که به گفته خود او درتمام این مدت خود را در خانه حبس‌کرده است.جذابیت رمان صدسال تنهایی از عنوان آن آغاز میشود عنوانی که مخاطب‌را با خود درگیر میکند، و او را به فکر فرو می برد.تنهایی آن هم صد سال!!!

کتاب‌صدسال تنهایی یکی از مشهورترین و پرفروش ترین آثار در حوزه ادبیات داستانی در سطح جان است که در سال ۱۹۸۲ برنده جایزنوبل ادبیات می شود.

نقد صد سال تنهایی

گابریل گارسیا مارکز(رمان نویس – روزنامه نگار – ناشر – فعال سیاسی که درسال ۱۹۲۷ در کلمبیا متولد ودر سال ۲۰۱۴ در مکزیک بخاک سپرده میشود)

در رابطه با کتاب صد سال تنهایی :

صدسال تنهایی رمانی به زبان اسپانیایی است که به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده.در رمان صدسال تنهایی جذابیت های خاصی وجود دارد که خواننده را در اغما قرار میدهد وفقط درآخر کتاب است که نویسنده موضوع‌ را برای خواننده روشن میکند و به همین خاطر ممکن است افرادی این سردرگمی را تحمل نکنند حتی شاید این کتاب را نیمه رها کنند وبه طور کلی از خواندن آن صرف نظرکنند اما بهتر است صبور باشید وکتاب را به انتها برسانید چون آخر کتاب طوری تمام میشود که فقط قدرتِ آفرین گفتن به قلم و ذهن خلاق نویسنده را دارید.

صد سال تنهایی از زبان سوم شخص روایت شده ویکی از برجسته ترین رمان های رئالیسم جادویی است ( رئالیسم جادویی رخ دادن یک سری اتفاقات و داستان های واقعی است که همگی سر منشا جادویی دارند .ناپدیدشدن ومرگ بعضی از شخصیت های داستان به جادویی بودن داستان می پردازد ) مارکز ادعا میکند این رمان بیانگر واقعیتی است که در کلمبیا میگذرد….

قسمتی از کتاب صد سال تنهایی :

صدسال تنهایی داستان زندگی ۶ نسل از خانواده بوئندیا از اهالی آمریکای جنوبی در دهکده ای به نام ماکوندو است…
داستان از جایی شروع میشود که سرهنگ آئورلیانو بوئندیا در برابر جوخه اعدام ایستاده ودر انتظار فرمان آتش‌بود به یاد گذشته های‌دور افتاد هنگامی که برای‌یافتن یخ در یک بعدازظهر زیبا همراه پدرش به دهکده ماکوندو رفت…
جملاتی از کتاب:
۱)اورسولاگفت:ماازاینجا نمیرویم همین جا میمانیم چون در اینجا صاحب فرزند شده ایم …
خوزه آرکادیوبوئندیاگفت:اما هنوز مرده ای در اینجانداریم وقتی کسی‌مرده ای زیر خاک ندارد به آن خاک تعلق‌ندارد.
۲)در واقع برای او زندگی مهم بود؛نه مرگ.
برای همین هم هنگامی که حکم اعدام را به اصلاعش رساندند به هیچ وجه نترسید بلکه احساس دلتنگی کرد.
۳)خوزه آرکادیو از آئورلیانو پرسید امروز چه روزیست؟
آئورلیانو:سه شنبه
خوزه آرکادیو:خودم هم همیم فکر را میکردم ولی نمیدانم چرا ناگهان پی بردم که امروز هم مثل دیروز دوشنبه است به آسمان نگاه کن به گل های بگونیا نگاه کن به هرجا که میخواهی نگاه کن انگار امروز هم دوشنبه است.

نقد کتاب صد سال تنهایی

ایرادات کتاب صد سال تنهایی :

تنها ایرادی که به این کتاب میشه وارد کرد وجود اسامی زیاد و شبیه به هم ووپیچیدگی داستان است که شما را گیج میکند اما اگر با این موارد مشکلی ندارید به شما تبریک می گویم شما قرار است با یکی از ارزشمند ترین رمان های طول‌ عمرتان آشناشوید.

نقد کتاب صد سال تنهایی

و در آخر:
آنهایی که این کتاب را میخوانند یا آن را خیلی دوست دارند به طوری که راجب آن بیشتر تحقیق‌ میکنند و دوست دارند بیشتر درموردش صجبت شه و آن را شاهکار بی نظیر میدانند
و یا کتاب را شروع میکنند و به اتمام میرسانند ولی میگویند جالب نیست یا نصفه آن را رها میکنند.
شما جزء کدام دسته هستید؟

۲ دیدگاه برای “معرفی کتاب صد سال تنهایی | گابریل گارسیا مارکز”

  1. خیلی پر محتوا و روان توضیح دادین ممنونم ازتون من عاشق سبک نوشتن گابریل هستم خیلی پرقدرته.خییییلی عالی بوووود با خلاصه ای‌ از داستان ک نوشتین متوجه شدم بهترینه و ارزش خوندن داره

  2. خیلی عالی و مختصر و مفید توضیح دادین و همچین بسیار پر محتوا، موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه